×
Biznes i gospodarka separator
Budownictwo Energetyka Handel Infrastruktura Motoryzacja Nieruchomość Przemysł Rolnictwo Telekomunikacja Transport Turystyka Ubezpieczenia
Bankowość i finanse separator
Banki Fundusze Giełda Inwestycje Kredyty Lokaty Waluty
Nowe technologie separator
Audio-Wideo Fotografia Internet Komputery Oprogramowanie Telefony
Społeczeństwo separator
Konsument Podatki Praca i kariera Prawo Problemy społeczne Samorząd
Edukacja separator
Dziecko Nauka Szkolnictwo
Media separator
Internet Public Relations Reklama i marketing Telewizja, radio, prasa
Zdrowie i uroda separator
Choroby Kosmetyki Leczenie Leki i preparaty Medycyna Porady lekarza Profilaktyka Żywienie
Kultura separator
Film Literatura Muzyka Sztuka Teatr
Lifestyle separator
Dom i ogród Gwiazdy Kulinaria Moda Podróże Styl życia Wnętrza Zakupy
Opinie i komentarze separator
Bankowość Finanse Gospodarka Handel Marketing Materiał eksperta Nowe Technologie Podatki Praca i kariera
Poniższy materiał jest nadesłaną informacją prasową. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

Szkolne zakupy Polaków. Aż 71 proc. skorzysta w tym okresie z promocji. Nie tylko na książki i przybory szkolne

Udostępnij na Facebook'uPolecamy Udostępnij na Twitter'zeTweetnij Udostępnij na LinkedIn'ie Udostępnij
Szkolne zakupy Polaków. Aż 71 proc. skorzysta w tym okresie z promocji / Fot. Canva / Zdjęcie ilustracyjne

Przełom sierpnia i września to czas licznych ofert promocyjnych na rozmaite produkty i usługi. Huawei CBG Polska sprawdził, jak wyglądają zakupy Polaków w tym okresie i jakie kwoty na nie przeznaczamy. Okazuje się, że z rabatów na koniec wakacji/początek roku szkolnego skorzysta ponad 2/3 z nas, z czego prawie połowa kupujących wyda w tym okresie do 500 zł, a kolejne 24% między 501 zł a 1000 zł. W koszyku zakupowym znajdą się przede wszystkim przybory szkolne, ubrania, książki i sprzęt elektroniczny. Ten ostatni zamierzamy kupić głównie dla siebie, dopiero w drugiej kolejności dla dzieci. I właśnie na elektronikę jesteśmy w stanie wydać więcej, często powyżej 1500 zł.

Respondenci zapytani o to, co ich zdaniem w okresie promocji związanych z powrotami do szkoły można kupić taniej, wybrali przede wszystkim przybory do szkoły (zeszyty, piórnik, plecak itp.) – połowa ankietowanych, oraz ubrania i książki – co trzeci ankietowany. Prawie 30% osób stwierdziło, że okazje na powrót do szkół to czas, by upolować w niższej cenie wycieczkę w biurze podróży. Natomiast 1/4 Polaków wskazała, że to atrakcyjny okres na okazyjny zakup sprzętu elektronicznego (smartfona, laptopa, tabletu, smartwatcha).

Ponad 2/3 Polaków skorzysta z promocji z okazji powrotów do szkoły. Co kupimy i za ile?

Z późnowakacyjnych wyprzedaży skorzysta 71% z nas, przede wszystkim na produkty, które najmocniej kojarzą się z promocjami w tym okresie. Są to przybory szkolne i ubrania (chce je kupić po 22% Polaków), a także książki (15%). Na kolejnych miejscach pojawiają się wycieczki w biurze podróży (9%), sprzęt sportowy (6%), kosmetyki i AGD (po 5%). Na takie produkty prawie połowa kupujących (44%) jest skłonna przeznaczyć kwoty do 500 zł (w tym 1/3 z tych osób do 200 zł). Kolejne 24% może wydać od 501 zł do 1000 zł, a budżet w przedziale 1001-1500 zł ma przygotowane 9%. Kwotą powyżej 1500 zł na wydatki w tym okresie dysponuje 16% łowców okazji.

Badanie nie pozostawia złudzeń. Większość konsumentów wciąż boi się sklepowych podwyżek

Blisko 60 proc. konsumentów obawia się, że ceny w sklepach nadal będą rosły. Przeciwnego zdania jest niespełna jedna trzecia rodaków. Wśród tych, którzy z niepokojem patrzą w przyszłość, są przede wszystkim ludzie mający ponad 65 lat i od 45 do 54 lat. 

Okazyjne oferty często skłaniają nas do zakupu na raty czy zapożyczenia się – z takiej opcji skorzysta 21% kupujących, z czego połowa preferuje system ratalny. Jednak przeważająca większość, bo 79%, sfinansuje całość wydatków z własnej kieszeni.

Wyprzedaże elektroniki jedynie pod koniec roku?

Zupełnie osobną kategorią produktów jest sprzęt elektroniczny. Na przełomie sierpnia i września planuje go kupić tylko 9% Polaków, ale to właśnie na elektronikę przeznaczymy zdecydowanie więcej niż na pozostałe produkty. Aż 37% osób spośród chcących skorzystać z promocji na np. smartfon, słuchawki czy smartwatch, wyda powyżej 1500 zł, a kolejne 18% od 1001 do 1500 zł. Również 18% polujących na tańszą elektronikę szuka produktów w przedziale cenowym 501-1000 zł, a 21% chce się zmieścić w kwocie do 500 zł – wynika z badania Huawei CBG Polska.

– W Polsce okres powrotu do szkoły nie jest jeszcze powszechnie kojarzony z promocjami na sprzęt elektroniczny. Zaledwie 13% Polaków wskazuje ten czas jako opłacalny moment na zakup urządzeń z tej kategorii. Przez niską świadomość łatwo jest przegapić naprawdę atrakcyjne okazje, np. na laptopy czy tablety. Jednak z drugiej strony brak szalonego popytu sprawia, że to właśnie teraz, w przeciwieństwie do np. Black Friday, można spokojnie się zastanowić i podjąć decyzję bez presji i stresu, że się nie zdąży. Dlatego warto przyjrzeć się ofertom producentów elektroniki, którzy często w tym okresie dodają też wartościowe gratisy i upolować coś na wyprzedażach, takich jak „Produkty z klasą” – mówi Dorota Rakowska, Marketing Director w Huawei CBG Polska.

Ukraińska ustawa sygnałem dla naszego rządu. Eksperci od HR-u postulują. Czas na ułatwienia dla migrantów

Ukraińcom w wieku poborowym pozostał już niewiele czasu na dokonanie formalności określonych w ustawie mobilizacyjnej. Według ekspertów od HR-u, rząd powinien priorytetowo wprowadzić ułatwienia dla migrantów zarobkowych z Azji i Ameryki Południowej.

Najwyższą rozpoznawalność, jeśli chodzi o promocje na zakup elektroniki, ma Black Friday. Stwierdziła tak blisko połowa Polaków (47%)! Na kolejnym miejscach uplasowały się promocje w podobnym okresie – grudniowe i listopadowe: czas między świętami a Nowym Rokiem (26%), następujący po Czarnym Piątku Cyber Monday (22%) oraz okres przed świętami Bożego Narodzenia (21%). Natomiast 20% z nas czeka na noworoczne wyprzedaże. Dopiero na 6. miejscu pod kątem rozpoznawalności znalazły promocje sierpniowo/wrześniowe związane z powrotem do szkół (13%). 

Elektronikę na nowy rok szkolny kupujemy dla… siebie?

W tej kategorii konsumenci będę polować przede wszystkim na smartfony, co wskazało 66% łowców elektronicznych okazji, przy czym dla dziecka nabędzie go tylko 1/4 z nich. Słuchawki są celem 62% kupujących elektronikę (z czego 1/3 chce nabyć dla pociechy), a smartwatch dla 53% (z czego 1/4 szuka dla dziecka). W przypadku zakupu dla dzieci dominują inne produkty elektroniczne, bardziej związane z potrzebami szkolnymi – przede wszystkim laptop (38% spośród chcących go kupić, zrobi to dla pociechy) oraz tablet (42%).

Sprzęt Huawei w niższych cenach

Z okazji nadchodzącego roku szkolnego firma Huawei przygotowała szereg atrakcyjnych ofert na swoje urządzenia. Do 17 września na klientów huawei.pl czekają promocje m.in. na: laptopy, tablety czy smartfony. Natomiast u wybranych partnerów handlowych producenta zniżka na 16-calowy laptop HUAWEI MateBook D16 2022 obowiązuje do 10 września br., a oferta na smartwatche HUAWEI WATCH 4 Pro została przedłużona do 3 września br. Oferty obowiązują do wyczerpania zapasów i mogą się różnić w zależności od kanału sprzedaży. Szczegóły dotyczące promocji, w szczególności najniższej ceny z 30 dni poprzedzających rozpoczęcie promocji, dostępne są u sprzedawców.

Źródło: Huawei CBG Polska

Powyższy materiał jest informacją prasową. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść. Materiały zamieszczane w sekcji CENTRUM PRASOWE są samodzielnie opracowywane przez osoby i/lub podmioty trzecie. Materiały te mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez dziennikarzy/media.

NAJNOWSZE NEWSY

Przewiń do góry