×
Biznes i gospodarka separator
Budownictwo Energetyka Handel Infrastruktura Motoryzacja Nieruchomość Przemysł Rolnictwo Telekomunikacja Transport Turystyka Ubezpieczenia
Bankowość i finanse separator
Banki Fundusze Giełda Inwestycje Kredyty Lokaty Waluty
Nowe technologie separator
Audio-Wideo Fotografia Internet Komputery Oprogramowanie Telefony
Społeczeństwo separator
Konsument Podatki Praca i kariera Prawo Problemy społeczne Samorząd
Edukacja separator
Dziecko Nauka Szkolnictwo
Media separator
Internet Public Relations Reklama i marketing Telewizja, radio, prasa
Zdrowie i uroda separator
Choroby Kosmetyki Leczenie Leki i preparaty Medycyna Porady lekarza Profilaktyka Żywienie
Kultura separator
Film Literatura Muzyka Sztuka Teatr
Lifestyle separator
Dom i ogród Gwiazdy Kulinaria Moda Podróże Styl życia Wnętrza Zakupy
Opinie i komentarze separator
Bankowość Finanse Gospodarka Handel Marketing Materiał eksperta Nowe Technologie Podatki Praca i kariera
Poniższy materiał jest nadesłaną informacją prasową. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

Zaproszenie: Już wkrótce odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja poświęcona prehabilitacji

Udostępnij na Facebook'uPolecamy Udostępnij na Twitter'zeTweetnij Udostępnij na LinkedIn'ie Udostępnij
Konferencja „Prehabilitacja – jak zacząć, by dobrze się skończyło” (Fot. Materiały Prasowe Fundacji Medigent)

W dniach 8-9 października 2020 roku odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja online dotycząca nowego pojęcia w medycynie – „Prehabilitacja – jak zacząć, by dobrze się skończyło”. Konferencja głównie jest kierowana do lekarzy. W wydarzeniu weźmie udział kilkunastu znanych krajowych ekspertów. Udział jest bezpłatny. Zapisy odbywają się poprzez stronę internetową OkoloOperacyjnie.pl. Organizatorem jest Fundacja Medigent, zajmująca się m.in. wprowadzaniem nowych technologii w medycynie.

Na początku października odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja, pt. „Prehabilitacja – jak zacząć, by dobrze się skończyło”. Jej pomysłodawcami są prof. Tomasz Banasiewicz i prof. dr hab. med. Stanisław Kłęk. Konferencja jest przede wszystkim kierowana do specjalistów, w tym lekarzy.

– Celem konferencji jest szerokie zainteresowanie zagadnieniem prehabilitacji środowiska medycznego. Chcemy pokazać, jak wiele można zrobić przed zabiegiem, by leczenie operacyjne przebiegało sprawniej i szybciej niż dotychczas. Zyska na tym nie tylko pacjent, ale też personel medyczny oraz cały system opieki zdrowotnej. Jednym z naszych odległych celów jest stworzenie struktury działań, ustalenie zasad, rekomendacji, wytycznych i opracowanie standardów prehabilitacji w Polsce – mówi prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz, współzałożyciel Fundacji Medigent.

W ciągu dwóch dni będzie szczegółowo omawiana koncepcja prehabilitacji jako ważnego elementu kompleksowej opieki okołooperacyjnej. Wyjaśnione zostanie jej znaczenie dla poszczególnych specjalistów.

Skarbówka odzyskuje coraz mniej zaległości za abonament RTV. Spadek rdr. wynosi blisko 50 proc.

Polacy nie chcą płacić abonamentu RTV. Nawet fiskusowi coraz słabiej idzie odzyskiwanie należności. Zdaniem ekspertów, to wyraźnie pokazuje, że państwo nie daje sobie rady z tym tematem. System wymaga reformy, bo bez tego pobieranie należności będzie coraz bardziej fikcyjne.

Przedstawione zostanie m.in. przygotowanie żywieniowe, fizyczne oraz psychologiczne do zabiegu. Zostaną też omówione prawdziwe historie pacjentów, a także doświadczenia lekarzy wprowadzających prehabilitację. Prowadzący zaprezentują również, jak radzą sobie ośrodki, które podjęły się już jej stworzenia.

– Prehabilitacja oznacza kompleksowe przygotowanie do zabiegu operacyjnego czy długotrwałego leczenia, np. onkologicznego. Jej podstawą jest doprowadzenie pacjenta do możliwie optymalnego stanu zdrowia, który pozwoli na dobrą tolerancję zabiegu chirurgicznego, uniknięcie powikłań i szybki powrót do sprawności. Proces ten obejmuje eliminację nałogów, przygotowanie żywieniowe, odpowiedni dobór ćwiczeń oraz wsparcie psychologiczne – dodaje prof. Banasiewicz.

Spotkanie odbędzie się w formie online. Organizatorzy zapowiadają, że zadbają, aby było nowatorskie, ciekawe i niecodzienne. Konferencja będzie polegała na serii sesji tematycznych w gronie ekspertów. Wykłady, odnoszące się do konkretnych sytuacji klinicznych, będą pretekstem do szerszej dyskusji. Będzie więc sporo interakcji. I jak dodają, zamierzamy też kreatywnie reagować na potrzeby uczestników.

W wydarzeniu weźmie udział blisko 30 znanych krajowych ekspertów. Oprócz profesorów Banasiewicza i Kłęka, prelekcje wygłoszą dr Mariola Kosowicz, prof. Katarzyna Sierakowska, dr Piotr Czyżewski, mgr Konrad Klekot, dr Bianca-Beata Kotoro, prof. dr hab. med. Piotr Tutka, dr Maciej Jurasz, dr hab. n med. Mirosław Czuczwar, mgr Marzena Matusiewicz, prof. Piotr Gronek, prof. Jacek Sobocki, dr Jan Ilkowski, dr Mateusz Wityk, dr Anna Kwiatkowska, prof. Michał Pędziwiatr, prof. Mariusz Wyleżoł, mgr Jolanta Dynarska i dr Lidia Wiechecka.

[NASZ NEWS] Zakaz handlu w niedziele do likwidacji. Jest polityczna deklaracja. Mają być też bonusy dla pracowników

Coraz bliżej zniesienia zakazu handlu w niedziele. Politycy partii rządzącej zapowiadają zdecydowany ruch. Padają też obietnice dla pracowników. Dwa wolne weekendy i podwójna pensja za prace w dni wolne.

– Udział w konferencji jest bezpłatny. Jednak liczba miejsc jest ograniczona ze względu na duże zainteresowanie tematem, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Zapisy odbywają się poprzez stronę internetową wydarzenia, dostępną pod adresem OkoloOperacyjnie.pl – podsumowuje Piotr Piątek z Fundacji Medigent.

Więcej o konferencji: https://okolooperacyjnie.pl/

Rejestracja dla lekarzy (bezpłatna): https://webinar.neovinci.pl/prehabilitacja/register

Źródło informacji: Fundacja Medigent

Powyższy materiał jest informacją prasową. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść. Materiały zamieszczane w sekcji CENTRUM PRASOWE są samodzielnie opracowywane przez osoby i/lub podmioty trzecie. Materiały te mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez dziennikarzy/media.

NAJNOWSZE NEWSY

Przewiń do góry