×
Biznes i gospodarka separator
Budownictwo Energetyka Handel Infrastruktura Motoryzacja Nieruchomość Przemysł Rolnictwo Telekomunikacja Transport Turystyka Ubezpieczenia
Bankowość i finanse separator
Banki Fundusze Giełda Inwestycje Kredyty Lokaty Waluty
Nowe technologie separator
Audio-Wideo Fotografia Internet Komputery Oprogramowanie Telefony
Społeczeństwo separator
Konsument Podatki Praca i kariera Prawo Problemy społeczne Samorząd
Edukacja separator
Dziecko Nauka Szkolnictwo
Media separator
Internet Public Relations Reklama i marketing Telewizja, radio, prasa
Zdrowie i uroda separator
Choroby Kosmetyki Leczenie Leki i preparaty Medycyna Porady lekarza Profilaktyka Żywienie
Kultura separator
Film Literatura Muzyka Sztuka Teatr
Lifestyle separator
Dom i ogród Gwiazdy Kulinaria Moda Podróże Styl życia Wnętrza Zakupy
Opinie i komentarze separator
Bankowość Finanse Gospodarka Handel Marketing Materiał eksperta Nowe Technologie Podatki Praca i kariera
Poniższy materiał jest nadesłaną informacją prasową. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

Największy w Polsce fundusz corporate venture capital EEC Magenta zamknął kolejną inwestycję

Udostępnij na Facebook'uPolecamy Udostępnij na Twitter'zeTweetnij Udostępnij na LinkedIn'ie Udostępnij
Sebastian Starzyński, prezes zarządu TakeTask S.A. (Fot. UCE GROUP LTD. Sp. z o.o. Oddział w Polsce)

EEC Magenta dofinansował innowacyjną platformę zarządzania procesami firmowymi TakeTask. To już druga inwestycja funduszu, pierwsza została ogłoszona w zeszłym miesiącu.

Największy w Polsce fundusz corporate venture capital zainwestuje w TakeTask ok. 2 mln zł. Firma specjalizuje się w automatyzacji procesów w korporacjach. – Obsługujemy duże sieci handlowe, rozwijamy ofertę dla podmiotów przemysłowych, serwisowych czy restauracji – mówi Sebastian Starzyński, prezes zarządu TakeTask. Spółka wykorzystuje sztuczną inteligencję do optymalizacji procesów. Nowe rozwiązania mają częściowo zastąpić wydawanie poleceń i kontrolowanie wykonanej pracy. – Budujemy platformę do komunikacji, tworzenia i dystrybucji zadań, a także zbierania informacji zwrotnych w przedsiębiorstwach, w których liczne grupy pracowników nie korzystają na co dzień z komputerów – wyjaśnia Starzyński. – Dążymy też do integracji naszych rozwiązań z systemami predykcyjnymi, które pozwalają przewidzieć awarie urządzeń – zdradza.

Zaawansowane projekty TakeTask prowadzi w Polsce, ale i w Niemczech, Rosji, RPA i na Słowacji. Część środków pozyskanych od EEC Magenta spółka przeznaczy na powiększenie zespołów software developerów i project managerów. – Rozwijamy pierwszą tak kompleksową platformę w Polsce. Dzięki zastrzykowi finansowemu, możemy to robić zdecydowanie szybciej i obsługiwać większą liczbę klientów. Rozpoczynamy testy we wszystkich przedsiębiorstwach, które są tym zainteresowane – mówi Sebastian Starzyński.

[DANE ZUS] Polacy coraz częściej dostają zwolnienia lekarskie, bo cierpią na depresję lub inne choroby ze sfery psychiki

W ub.r. Polacy przebywali średnio prawie 11 dni na zwolnieniu lekarskim. Najwięcej tego typu przypadków dotyczyło schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego i tkanki łącznej. Jednocześnie coraz częstszą przyczyną nieobecności stają się zaburzenia psychiczne oraz zaburzenia zachowania.

– TakeTask robi biznesowy użytek ze sztucznej inteligencji, oferując klientom zwiększenie wydajności pracy i zmniejszenie kosztów – ocenia Michał Rumiński, partner zarządzający EEC Magenta. Fundusz dostrzega potencjał rozwoju spółki poza Polską. – Kapitał z inwestycji zostanie przeznaczony także na wejście TakeTask do innych krajów – zdradza Rumiński. – Działamy zgodnie z przyjętym w EEC Magenta modelem wspierania polskich, innowacyjnych firm technologicznych w ekspansji na rynki zagraniczne – dodaje.

– Poprzeczkę zawiesiliśmy bardzo wysoko. EEC Magenta wspiera nas jednak w procesie ekspansji nie tyko kapitałem, ale również wiedzą, doświadczeniem i siecią relacji biznesowych. To bardzo partnerskie podejście do stawianych wyzwań – mówi Sebastian Starzyński.

Dokapitalizowanie TakeTask to druga ogłoszona w ciągu miesiąca inwestycja EEC Magenta. Wcześniej fundusz poinformował o objęciu udziałów w Reliability Solutions, krakowskiej firmie zajmującej się analizami predykcyjnymi.

Polacy coraz chętniej korzystają ze zwolnień lekarskich z powodu zaburzeń psychicznych [DANE ZUS]

Polacy podupadają na zdrowiu psychicznym. Częściej chodzą do lekarzy po zwolnienia z tego tytułu. Dane Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie pozostawiają złudzeń. Ciężki stres i zaburzenia adaptacyjne stają się coraz większymi problemami społecznymi.

EEC Magenta jest największym polskim funduszem CVC utworzonym przez EEC Ventures wspólnie z PFR Ventures, NCBR oraz TAURON Polska Energia w ramach programu PFR NCBR CVC.

Grupa EEC Ventures zarządza funduszami venture capital o łącznej kapitalizacji 210 mln zł. EEC Magenta specjalizuje się w finansowaniu cyfryzacji energetyki, przemysłu oraz gospodarki obiegu zamkniętego. Funduszem zarządzają Michal Rumiński, Rafał Małecki, Voytek Siewierski i Konrad Sitnik. Partnerzy posiadają bogate doświadczenie na polskim, europejskim i amerykańskim rynku venture capital i private equity. Zespół współpracuje ze sobą od ponad 12 lat i ma na koncie szereg udanych transakcji.

Powyższy materiał jest informacją prasową. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść. Materiały zamieszczane w sekcji CENTRUM PRASOWE są samodzielnie opracowywane przez osoby i/lub podmioty trzecie. Materiały te mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez dziennikarzy/media.

NAJNOWSZE NEWSY

Przewiń do góry