Spółka DGA zakończyła drugą rundę akceleracji w ramach Akceleratora Innowacji Przemysłowych IndustryLab. 23 startupy otrzymały łącznie aż 4 tys. godzin wsparcia doradczego od blisko 40-osobowego zespołu ekspertów. Ponadto skorzystały z 24 godzin warsztatów. W zakresie projektu wypracowano wiele innowacyjnych rozwiązań, z których będą mogły korzystać duże i średnie firmy przemysłowe. W tym można wskazać m.in. w pełni biodegradowalne materiały kompozytowe, system identyfikujący parametry poruszających się pojazdów szynowych, oprogramowanie służące do projektowania baterii dla pojazdów elektrycznych czy urządzenie nawigacyjne dla osób niewidomych do montażu w środkach komunikacji publicznej.
Akcelerator Innowacji Przemysłowych IndustryLab to projekt realizowany przez poznańską spółkę DGA. I jest współfinansowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ze środków Unii Europejskiej.
– W ramach intensywnego programu akceleracji każdy zakwalifikowany do programu startup finalnie dostał szansę wdrożenia swojego innowacyjnego rozwiązania u zaangażowanego w ten projekt odbiorcy technologii. Ponadto mógł korzystać z opieki mentorskiej i ze wsparcia merytorycznego. Do tego otrzymał bezzwrotne dofinansowanie w kwocie do 200 tys. złotych – informuje Joanna Juszczyszyn-Klimek, Dyrektor Departamentu Zarządzania Projektami w DGA S.A.

Problemy z pozyskaniem surowców, rosnące koszty energii, utrzymująca się wysoka inflacja i spadek popytu – to obecnie trapi producentów mebli. Prognozowany jest też dalszy spadek wartości produkcji.
W trakcie ostatnich sześciu miesięcy 23 zespoły uczestniczące w programie wzięły udział łącznie w 24 godzinach warsztatów. Na zajęciach zostały omówione istotne dla młodych przedsiębiorstw zagadnienia. Wśród nich można wskazać m.in. optymalne wykorzystywanie czasu na prezentację, skuteczne prowadzenie działań komunikacyjnych w mediach społecznościowych i narracji finansowej. Odbyło się również wiele indywidualnych, praktycznych sesji doradczych.
– Chociaż półroczna akceleracja i pilotażowe wdrożenia przypadły na czas pandemii, wszystkie zespoły idealnie odnalazły się w zupełnie nowych realiach. Z zaangażowaniem uczestniczyły w szkoleniach oraz korzystały z profesjonalnego doradztwa – ocenia Juszczyszyn-Klimek.
W drugiej rundzie programu wzięło udział aż szesnastu partnerów technologicznych. Są to spółki Solaris Bus & Coach, CELSA Huta Ostrowiec, DRUMET Liny i Druty, HCP Fabryka Pojazdów Szynowych, Stora Enso Polska, RYWAL-RHC, ARHELAN, MPWiK, PKP Energetyka, Krosno Glass, Dr. Schumacher, PLASTWIL, Biuro Inwestycji Kapitałowych, Mercedes-Benz BMG Goworowski, Allmedica oraz Grupa Unimax.

Na koniec ub.r. liczba osób posiadających prywatne ubezpieczenie zdrowotne wyniosła blisko 4,23 mln. Polacy przeznaczyli też na prywatne polisy 1,3 mld zł, to jest o 17 proc. więcej r/r.
– Warto również podkreślić, że w ciągu pół roku blisko 40-osobowy zespół ekspertów udzielił uczestnikom programu wsparcia doradczego w wymiarze aż 4370 godzin. W tym 1380 godz. mentoringu biznesowego, 1840 godz. coachingu oraz 1150 godz. doradztwa technologicznego – wymienia Dyrektor Juszczyszyn-Klimek.
Jak podsumowuje zespół DGA, druga runda finalnie dostarczyła wielu innowacyjnych rozwiązań, które zostały zaprezentowane w ramach eventu DemoDay pod koniec października br. Wśród nich znalazły się m.in. w pełni biodegradowalne materiały kompozytowe oraz narzędzia do zdalnego i automatycznego monitoringu maszyn. Można wymienić też system identyfikujący parametry poruszających się pojazdów szynowych, oprogramowanie służące do projektowania baterii dla pojazdów elektrycznych, a także urządzenie nawigacyjne dla osób niewidomych do montażu w pojazdach komunikacji publicznej.
Zródło: IndustryLab
Powyższy materiał jest informacją prasową. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść. Materiały zamieszczane w sekcji CENTRUM PRASOWE są samodzielnie opracowywane przez osoby i/lub podmioty trzecie. Materiały te mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez dziennikarzy/media.