×
Biznes i gospodarka separator
Budownictwo Energetyka Handel Infrastruktura Motoryzacja Nieruchomość Przemysł Rolnictwo Telekomunikacja Transport Turystyka Ubezpieczenia
Bankowość i finanse separator
Banki Fundusze Giełda Inwestycje Kredyty Lokaty Waluty
Nowe technologie separator
Audio-Wideo Fotografia Internet Komputery Oprogramowanie Telefony
Społeczeństwo separator
Konsument Podatki Praca i kariera Prawo Problemy społeczne Samorząd
Edukacja separator
Dziecko Nauka Szkolnictwo
Media separator
Internet Public Relations Reklama i marketing Telewizja, radio, prasa
Zdrowie i uroda separator
Choroby Kosmetyki Leczenie Leki i preparaty Medycyna Porady lekarza Profilaktyka Żywienie
Kultura separator
Film Literatura Muzyka Sztuka Teatr
Lifestyle separator
Dom i ogród Gwiazdy Kulinaria Moda Podróże Styl życia Wnętrza Zakupy
Opinie i komentarze separator
Bankowość Finanse Gospodarka Handel Marketing Materiał eksperta Nowe Technologie Podatki Praca i kariera
Poniższy materiał jest nadesłaną informacją prasową. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

Co 4. Polak spędzi urlop w domu wśród zieleni. Tak zwany „balkoning” to teraz trend „urban gardening”

Udostępnij na Facebook'uPolecamy Udostępnij na Twitter'zeTweetnij Udostępnij na LinkedIn'ie Udostępnij
Co czwarty Polak spędzi urlop w domu wśród zieleni / Fot. Canva / Zdjęcie ilustracyjne

Miasta podbija urban gardening, czyli nowy trend, zakładający uprawianie roślin na balkonach, parapetach czy wspólnych terenach osiedlowych. Dane Kantar pokazują, że prawie co trzeci Polak uprawia owoce i warzywa do domowego użytku, z czego 15 proc. respondentów robi to w przydomowym ogrodzie[1]. Te, podobnie jak balkony, to także miejsce odpoczynku dla blisko co czwartego Polaka, który w te wakacje zostanie w domu.

Uprawa roślin to nie tylko sposób na pozyskanie smacznych i świeżych warzyw, ziół i owoców. To także rodzaj terapii. Horiterapia, bo tak nazywa się ten proces leczenia, zachodzi zarówno podczas wykonywania prac ogrodowych, jaki i samego przebywania w otoczeniu zieleni.

Ogromny renesans przeżywają ogródki działkowe, dzięki którym można cieszyć się własnym kawałkiem zieleni. Szczególnie w trakcie wakacji. Niemal co czwarty Polak (23,9 proc.) nie wybiera się na urlop poza domem to jego ulubione miejsce relaksu. Co ciekawe, najchętniej deklarują tak ankietowani z pokolenia Z – tę odpowiedź wskazało 30 proc. osób w wieku 18-24 lat.

W Netto już od kilku sezonów zauważamy rosnące zainteresowanie produktami ogrodowymi, dlatego nie zabrakło ich również w aktualnej ofercie. Będą one przydatne dla wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania, którzy lubią prace balkonowe, na działce czy w przydomowym ogrodzie, by później cieszyć się ich efektami w gronie znajomych czy rodziny komentuje Patrycja Kamińska, PR Manager w Netto Polska.

ANALIZA: Ruch w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie, ale widać też, że sytuacja wyraźnie się poprawia

W ub.r. ruch w galeriach i centrach handlowych spadł w ujęciu rocznym o 1,5%. To kolejny gorszy rok, ale już bez dwucyfrowych spadków. Choć jest lepiej, to nadal jednak trudno mówić o całkowitym odbiciu.

Nie każdy może kupić sobie działkę, dlatego niezwykle popularny stał się urban gardening, czyli własna hodowla stworzona na parapecie, balkonie lub w przydomowym ogródku, a nawet w części wspólnej miejskiego osiedla. Urban gardening to obecnie jeden z najmodniejszych trendów miejskich. Niezwykle popularny w innych miastach europejskich jak Amsterdam czy Wiedeń jak i w USA, Nowy Jork, gdzie na dachach wysokościowców powstają często miejskie ogrody.

W ogrodzie i na balkonie

Własne pomidory, rzodkiewka, sałata, ogórki, cukinia, ogrodowe kwiaty czy owoce borówki, truskawki oraz maliny są dziś w zasięgu ręki dla każdego. Jednocześnie dla coraz większej grupy konsumentów ważne jest, skąd dana roślina pochodzi i jak została wyhodowana.

Ważnym elementem staje się także możliwość wspólnego działania, czyli zakładanie społecznych ogródków na osiedlach. Tu razem się sieje, razem dba o rośliny i wspólnie z nich korzysta. To rozwiązanie, które dba o wspólną przestrzeń, ale także zacieśnia więzi społeczne.

[NASZ NEWS] Zakaz handlu w niedziele do likwidacji. Jest polityczna deklaracja. Mają być też bonusy dla pracowników

Coraz bliżej zniesienia zakazu handlu w niedziele. Politycy partii rządzącej zapowiadają zdecydowany ruch. Padają też obietnice dla pracowników. Dwa wolne weekendy i podwójna pensja za prace w dni wolne.

W tym i kolejnych tygodniach w sklepach Netto znajdziemy akcesoria ułatwiające hodowlę roślin na każdym etapie - od siewu i nawożenia, aż po odpoczynek na świeżym powietrzu. Netto oferuje siewniki, narzędzia ogrodowe oraz produkty do nawadniania upraw, takie jak zraszacze i węże ogrodowe, końcówki oraz pistolety.

Aby móc w pełni korzystać z uroków lata, w porze relaksu sprawdzą się leżaki ogrodowe, hamaki (można je rozwiesić nawet na balkonie!) czy krzesła brazylijskie. Przygotowując się do sezonu letniego, warto pamiętać o ochronie przed słońcem.

W Netto znajdziemy wiele propozycji, które odpowiadają na trend urban gardening, m.in. żagle przeciwsłoneczne do ochrony balkonów i tarasów, oraz namioty ogrodowe z moskitierą. Magiczny nastrój zapewnią lampy ogrodowe LED, a przed dokuczliwym towarzystwem os i komarów ochronią pułapki i lampy odstraszające. Absolutnym hitem są świecące w nocy kamienie fluorescencyjne. Te produkty ułatwią zmiany na balkonie, tarasie czy przydomowym trawniku.

Źródło: Netto Polska

Powyższy materiał jest informacją prasową. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść. Materiały zamieszczane w sekcji CENTRUM PRASOWE są samodzielnie opracowywane przez osoby i/lub podmioty trzecie. Materiały te mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez dziennikarzy/media.

NAJNOWSZE NEWSY

Przewiń do góry