×
Biznes i gospodarka separator
Budownictwo Energetyka Handel Infrastruktura Motoryzacja Nieruchomość Przemysł Rolnictwo Telekomunikacja Transport Turystyka Ubezpieczenia
Bankowość i finanse separator
Banki Fundusze Giełda Inwestycje Kredyty Lokaty Waluty
Nowe technologie separator
Audio-Wideo Fotografia Internet Komputery Oprogramowanie Telefony
Społeczeństwo separator
Konsument Podatki Praca i kariera Prawo Problemy społeczne Samorząd
Edukacja separator
Dziecko Nauka Szkolnictwo
Media separator
Internet Public Relations Reklama i marketing Telewizja, radio, prasa
Zdrowie i uroda separator
Choroby Kosmetyki Leczenie Leki i preparaty Medycyna Porady lekarza Profilaktyka Żywienie
Kultura separator
Film Literatura Muzyka Sztuka Teatr
Lifestyle separator
Dom i ogród Gwiazdy Kulinaria Moda Podróże Styl życia Wnętrza Zakupy
Opinie i komentarze separator
Bankowość Finanse Gospodarka Handel Marketing Materiał eksperta Nowe Technologie Podatki Praca i kariera
Poniższy materiał jest nadesłaną informacją prasową. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

Firma Olimp Labs otrzymała Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Międzynarodowy Sukces

Udostępnij na Facebook'uPolecamy Udostępnij na Twitter'zeTweetnij Udostępnij na LinkedIn'ie Udostępnij
Prezydent Andrzej Duda podczas wizytacji stanowiska Olimp Labs (Fot. materiały prasowe)

Polska firma farmaceutyczna otrzymała Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Międzynarodowy Sukces. W tegorocznej 17. edycji konkursu w 7 kategoriach nominowano 21 firm z całej polski. Nagrodzona firma swoje wyroby eksportuje na ponad 100 rynków w tym do Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA czy Chin. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się podczas kongresu 590 – jednego z największych wydarzeń gospodarczych w Polsce.

Przyznawana 17 rok z rzędu Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to wyróżnienie, którego celem jest wspieranie polskich przedsiębiorców i docenienie tych najlepszych. Nagrodą zostają uhonorowane najlepsze podmioty gospodarcze w kraju, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki, promując Polskę na arenie międzynarodowej oraz stanowią wzór dla innych firm. W tegorocznej edycji zgłoszono ponad 186 firm z całej polski. Olimp Labs uzyskało nominację a następnie nagrodę w kategorii Międzynarodowy Sukces. Z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy, statuetkę w imieniu Olimp Labs odebrał Prezes firmy Stanisław Jedliński. – Przyznana nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Od 30 lat dbamy o zdrowie Polaków, a poprzez naszą działalność eksportową docieramy z produktami do najdalszych zakątków świata. Jestem dumny z tego, że nasze, polskie produkty śmiało konkurują na globalnych rynkach, gdzie spotykają się z uznaniem, a ich jakość stała się polską wizytówką – z dumą mówi Stanisław Jedliński, prezes zarządu Olimp Labs.

[Dane MS] W sądach zapada coraz mniej wyroków na alimenciarzy. Spadek rok do roku jest na poziomie ponad 10 proc.

W 2024 roku 26,4 tys. osób zostało skazanych za niepłacenie alimentów. Oznacza to spadek w ujęciu rocznym o 10,3%. Eksperci z dużą ostrożnością odnoszą się do tych danych. Twierdzą, że nie ma co się cieszyć, ponieważ skala problemu wcale się nie zmniejsza.

Nagrodzona firma znajduje się w Dębicy na podkarpaciu, skąd jej produkty dystrybuowane są na światowe rynki. Olimp Labs intensywnie się rozwija, nakłady w dotychczasowe i nowe inwestycje to łączna kwota ponad 500 mln zł. Na przestrzeni ostatnich lat firma zrealizowała projekt budowy jednego z najbardziej nowoczesnych w Europie Ośrodków Badawczo-Rozwojowych oraz Inteligentnego Centrum Logistycznego, dzięki któremu możliwa jest dokładna kontrola procesu dystrybucji wyrobów. – Eksport środków farmaceutycznych oraz suplementów diety jest niezwykle dużym wyzwaniem. Z jednej strony mamy do czynienia z ogromną ilością regulacji związanych z wprowadzeniem danego produktu na rynek, z drugiej dużą konkurencję globalnych koncernów farmaceutycznych. Mimo tak ogromnego wyzwania przez ostatnie 30 lat zbudowaliśmy na zagranicznych rynkach silną polską markę Olimp Labs, rozpoznawalną na całym świecie. To, dzięki jakości produkowanych przez nas wyrobów jesteśmy wstanie konkurować na tak trudnych rynkach jak USA, Niemcy czy Chiny – tłumaczy Sebastian Bizoń, dyrektor ds. eksportu Olimp Labs.

[DANE Z CEIDG] Obcokrajowcy wciąż chętnie otwierają JDG w Polsce. Tylko w I kw. 2024 r. założyli ich blisko 12 tys.

W I kwartale 2024 roku blisko 16% wniosków dotyczących założenia jednoosobowej działalności gospodarczej wpłynęło do rejestru CEIDG od osób mających obywatelstwo inne niż polskie. Zdecydowanie najwięcej takich przypadków dotyczyło Ukraińców.

Przyznana nagroda zbiegła się ze startem najnowszej inwestycji firmy o wartości 200 mln złotych, w której powstawać będzie żywność funkcjonalna. Rozbudowa Ośrodka Badawczo-Rozwojowego oraz nowa linia produkcyjna zapewni firmie możliwość tworzenia produktów żywnościowych, które posiadają udowodniony prozdrowotny wpływ na organizm człowieka. Nowe portfolio produktów pozwoli na umocnienie pozycji firmy na zagranicznych rynkach w nowych kategoriach. Według szacunków rynek żywności funkcjonalnej rośnie z roku na rok, a jego wartość obecnie to ponad 11,5 mld USD. Polska firma dzięki nowej inwestycji będzie mogła konkurować z globalnymi gigantami, dostarczając polską żywność funkcjonalną konsumentom na całym świecie.

Źródło: Olimp Labs

Powyższy materiał jest informacją prasową. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść. Materiały zamieszczane w sekcji CENTRUM PRASOWE są samodzielnie opracowywane przez osoby i/lub podmioty trzecie. Materiały te mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez dziennikarzy/media.

NAJNOWSZE NEWSY

Przewiń do góry