×
Biznes i gospodarka separator
Budownictwo Energetyka Handel Infrastruktura Motoryzacja Nieruchomość Przemysł Rolnictwo Telekomunikacja Transport Turystyka Ubezpieczenia
Bankowość i finanse separator
Banki Fundusze Giełda Inwestycje Kredyty Lokaty Waluty
Nowe technologie separator
Audio-Wideo Fotografia Internet Komputery Oprogramowanie Telefony
Społeczeństwo separator
Konsument Podatki Praca i kariera Prawo Problemy społeczne Samorząd
Edukacja separator
Dziecko Nauka Szkolnictwo
Media separator
Internet Public Relations Reklama i marketing Telewizja, radio, prasa
Zdrowie i uroda separator
Choroby Kosmetyki Leczenie Leki i preparaty Medycyna Porady lekarza Profilaktyka Żywienie
Kultura separator
Film Literatura Muzyka Sztuka Teatr
Lifestyle separator
Dom i ogród Gwiazdy Kulinaria Moda Podróże Styl życia Wnętrza Zakupy
Opinie i komentarze separator
Bankowość Finanse Gospodarka Handel Marketing Materiał eksperta Nowe Technologie Podatki Praca i kariera
Poniższy materiał jest nadesłaną informacją prasową. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

Mobile Institute: Już 16 stycznia br. w Warszawie odbędzie się premiera raportu Green Generation

Udostępnij na Facebook'uPolecamy Udostępnij na Twitter'zeTweetnij Udostępnij na LinkedIn'ie Udostępnij
Projekt został zainicjowany przez Mobile Institute, a dołączyło do niego ponad 40 marek i ekspertów z różnych branż (Fot. serwis agencyjny MondayNews)

Korzystając z tej wyjątkowej okazji, jaką jest początek Nowego Roku, pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia spełnienia oraz wielu sukcesów zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Jednocześnie, początek 2020 roku i pożary w Australii przypomniały nam, że nie jesteśmy niestety w stanie zacząć wszystkiego od 1 stycznia z czystą kartą. Musimy odnieść się do tego, co wydarzyło się w poprzednim roku, czego dokonaliśmy, a czego zaniechaliśmy jako mieszkańcy globu i jakie spowodowaliśmy szkody dla środowiska. Chcemy, aby ten rok był lepszy! Pragniemy, aby stał się rokiem wspólnego działania na rzecz poprawy stanu środowiska i zmiany postaw w Polsce na bardziej ekologiczne. Bardzo ciężko byłoby to osiągnąć bez rzetelnych informacji i danych. Właśnie dlatego już na 16 stycznia br. zaplanowaliśmy premierę raportu Green Generation, na którą serdecznie zapraszamy.

Podczas wydarzenia zaprezentujemy wnioski z badania ponad 2000 internautów i 100 menedżerów oraz wyniki testów wiedzy polskich konsumentów o stanie środowiska i segregowaniu śmieci.

[DANE MF] Podatnicy winni fiskusowi ponad 115 mld złotych. Widać też 2-proc. spadek rdr. w zaległościach

Według danych udostępnionych przez resort finansów, na koniec 2023 roku zaległości podatkowe przekroczyły 115 mld zł. Ponad 81% z ww. kwoty stanowi VAT. Najgorzej sprawa wygląda w województwie mazowieckim i śląskim.

Poza prezentacją wyników z Polski, z myślą o naszych gościach przygotowaliśmy panel dyskusyjny dotyczący regulacji prawnych w obszarze ekologii, który poprowadzi dr Katarzyna Barańska - radca prawny z PwC Legal, a udział w nim wezmą m.in.: Blanka Chmurzyńska-Brown - Dyrektor Generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, Witold Chomiczewski - Partner w Kancelarii Lubasz i Wspólnicy, Pełnomocnik ds. legislacji w Izbie Gospodarki Elektronicznej oraz Bartosz Dziepak - Prezes Zarządu E.Pack Sp. z o.o.

Zaplanowaliśmy także debatę biznesową odnośnie działań proekologicznych podejmowanych obecnie przez marki. Debatę poprowadzi Marta Polakow - CEO Tailor Made PR, a do udziału w niej zaprosiliśmy m.in. Edytę Krysiuk-Kowalczyk - dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju w Żywiec Zdrój, Patrycję Sass-Staniszewską - Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej, Darię Sulgustowską - Rzecznik Prasową i Kierownika ds. Komunikacji w CCC oraz Andrzeja Popławskiego - Head of InnogyGo.

[DANE ZUS] Polacy coraz częściej dostają zwolnienia lekarskie, bo cierpią na depresję lub inne choroby ze sfery psychiki

W ub.r. Polacy przebywali średnio prawie 11 dni na zwolnieniu lekarskim. Najwięcej tego typu przypadków dotyczyło schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego i tkanki łącznej. Jednocześnie coraz częstszą przyczyną nieobecności stają się zaburzenia psychiczne oraz zaburzenia zachowania.

Dlaczego chcemy, aby był(a) Pan(i) obecny/a podczas wydarzenia?

Katastrofa ekologiczna to nie mit. Dzieje się tu i teraz. Pragniemy, aby nasza inicjatywa Green Generation przysłużyła się do popularyzacji tematu ekologii w Polsce i zmotywowała nas wszystkich do działania. A miejsca do poprawy jest sporo. Jedynie 31% Polaków interesuje się obecnie stanem środowiska, a 53% uważa, że klimat na świecie się nie ociepla. Obszar Polski za zagrożony ekologicznie uznaje tylko 44% badanych. Wiedza o stanie środowiska jest bardzo mała. Co więcej, młode pokolenie, w którym upatruje się orędowników tematyki ekologicznej, wydaje się być znacznie mniej zainteresowane tym zagadnieniem niż starsze pokolenia. Z drugiej strony, Polacy zauważają już nieekologiczne praktyki w e-commerce i generalnie handlu, a część jest gotowa dopłacić za konieczne eko-zmiany i eko-rozwiązania.

Green Generation to inicjatywa pro bono. Projekt został zainicjowany przez Mobile Institute, a dołączyło do niego ponad 40 marek i ekspertów z różnych branż, którzy podejmują działania na rzecz minimalizacji wpływu biznesu na środowisko i podzielili się swoim doświadczeniem. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa wesprze te działania, zainicjuje eko-dyskusję, a jeszcze lepiej eko-dialog i eko-współpracę.

To my jesteśmy pokoleniem Green i to jest nasz historyczny moment.

Zadziałajmy #wspólnienarzeczZiemi

Źródło: Mobile Institute

https://mobileinstitute.eu/green

Powyższy materiał jest informacją prasową. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść. Materiały zamieszczane w sekcji CENTRUM PRASOWE są samodzielnie opracowywane przez osoby i/lub podmioty trzecie. Materiały te mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez dziennikarzy/media.

NAJNOWSZE NEWSY

Przewiń do góry