×
Biznes i gospodarka separator
Budownictwo Energetyka Handel Infrastruktura Motoryzacja Nieruchomość Przemysł Rolnictwo Telekomunikacja Transport Turystyka Ubezpieczenia
Bankowość i finanse separator
Banki Fundusze Giełda Inwestycje Kredyty Lokaty Waluty
Nowe technologie separator
Audio-Wideo Fotografia Internet Komputery Oprogramowanie Telefony
Społeczeństwo separator
Konsument Podatki Praca i kariera Prawo Problemy społeczne Samorząd
Edukacja separator
Dziecko Nauka Szkolnictwo
Media separator
Internet Public Relations Reklama i marketing Telewizja, radio, prasa
Zdrowie i uroda separator
Choroby Kosmetyki Leczenie Leki i preparaty Medycyna Porady lekarza Profilaktyka Żywienie
Kultura separator
Film Literatura Muzyka Sztuka Teatr
Lifestyle separator
Dom i ogród Gwiazdy Kulinaria Moda Podróże Styl życia Wnętrza Zakupy
Opinie i komentarze separator
Bankowość Finanse Gospodarka Handel Marketing Materiał eksperta Nowe Technologie Podatki Praca i kariera
Poniższy materiał jest nadesłaną informacją prasową. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

Korzyści wynikające z wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur – co zyskuje przedsiębiorca, a co system skarbowy?

Udostępnij na Facebook'uPolecamy Udostępnij na Twitter'zeTweetnij Udostępnij na LinkedIn'ie Udostępnij
Rafał Strzelecki, Prezes Zarządu CashDirector SA. / Fot. Materiały prasowe

Wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych ma duże znaczenie dla funkcjonowania gospodarki i firm. Jednym z kluczowych kroków w tym kierunku jest implementacja Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Tradycyjne papierowe faktury ustępują miejsca elektronicznym odpowiednikom, przynosząc ze sobą liczne korzyści zarówno dla firm, jak i organów odpowiedzialnych za kontrolę i pobór podatków.

Co zyskuje przedsiębiorca?

Oszczędność czasu i redukcję kosztów. Proces generowania, przesyłania i przechowywania papierowych faktur jest pracochłonny i kosztowny. System e-faktur eliminuje konieczność drukowania, wysyłania pocztą i przechowywania fizycznych dokumentów. Dodatkową redukcję kosztów można uzyskać dzięki eliminacji procesów wprowadzania danych z faktur do systemów księgowych, zastępując je zaczytaniem danych z systemu KSeF. Kolejny poziom redukcji kosztów to automatyzacja księgowania i rozliczania dokumentów w systemach księgowych.

Szybkość i efektywność. E-faktury są przesyłane w czasie rzeczywistym, co przyspiesza proces księgowania i rozliczeń. Przedsiębiorcy znają swoje wyniki na bieżąco i mogą otrzymać płatność szybciej. W połączeniu z bankiem możliwe jest automatyczne rozliczanie faktur z KSeF z płatnościami, co sprawia że przedsiębiorcy będą na bieżąco znać swoje zobowiązania i należności, co z kolei poprawia kontrolę płynności finansowej firmy.

Unikanie błędów. Automatyczne pobieranie dokumentów z KSeF pozwala wyeliminować błędy związane z wcześniejszym procesem ręcznego wprowadzania danych lub używania systemów OCR,co skutkować będzie szybszym procesem akceptacji i płatności.

Badanie nie pozostawia złudzeń. Większość konsumentów wciąż boi się sklepowych podwyżek

Blisko 60 proc. konsumentów obawia się, że ceny w sklepach nadal będą rosły. Przeciwnego zdania jest niespełna jedna trzecia rodaków. Wśród tych, którzy z niepokojem patrzą w przyszłość, są przede wszystkim ludzie mający ponad 65 lat i od 45 do 54 lat. 

Ochrona środowiska. Redukcja ilości zużywanego papieru oraz emisji związanej z transportem papierowych dokumentów przyczynia się do ochrony środowiska.

Korzyści dla systemu skarbowego

Poprawa monitorowania i kontroli. System e-faktur umożliwia organom skarbowym lepsze śledzenie przepływu transakcji handlowych, co może pomóc w zapobieganiu oszustwom podatkowym oraz wczesnemu wykrywaniu nieprawidłowości.

Ekonomia wciąż rządzi strachem. Jednak obecnie Polacy najbardziej boją się chorób i anomalii pogodowych

Obecnie Polacy najczęściej boją się chorób najbliższych, anomalii pogodowych, a także własnej choroby i utraty zdrowia. Tuż za podium znajduje się strach przed inflacją i utratą wartości pieniądza. Rok temu tego typu kwestia była na pierwszym miejscu, a pół roku temu – na trzeciej pozycji.

Skrócenie czasu rozliczeń podatkowych. Dzięki dostępowi do danych elektronicznych, organy skarbowe mogą skrócić czas potrzebny na przetwarzanie i weryfikację informacji podatkowych.

Redukcja biurokracji. Eliminacja papierowych dokumentów może zmniejszyć ilość pracy administracyjnej związanej z przetwarzaniem i przechowywaniem dokumentów.

KSeF uszczelni system podatkowy i pomoże prowadzić biznes

Wprowadzenie systemu e-faktur przyniesie korzyści, które posłużą interesom ogółu dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego. Przedsiębiorcy odczują jego zalety w swojej codziennej pracy przy rozliczeniach księgowych i kontroli finansów. Wymaganym elementem będzie połączenie systemu fakturowania i systemu księgowego, z Krajowym Systemem e-Faktur. Przykładem narzędzia, dodatkowo połączonego z bankiem, jest mOrganizer finansów. Dzięki mOrganizerowi KSeF ułatwi przedsiębiorcowm nie tylko dostosowanie się do nowych wymagań, ale także prowadzenie biznesu poprzez kontrolę wyniku firmy na bieżąco, skuteczne ściąganie należności od klientów czy łatwe płacenie dostawcom.

Autorem komentarza jest Rafał Strzelecki, Prezes Zarządu CashDirector SA.

Powyższy materiał jest informacją prasową. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść. Materiały zamieszczane w sekcji OPINIE I KOMENTARZE są samodzielnie opracowywane przez osoby i/lub podmioty trzecie. Materiały te mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez dziennikarzy/media.

NAJNOWSZE NEWSY

Przewiń do góry