×
Biznes i gospodarka separator
Budownictwo Energetyka Handel Infrastruktura Motoryzacja Nieruchomość Przemysł Rolnictwo Telekomunikacja Transport Turystyka Ubezpieczenia
Bankowość i finanse separator
Banki Fundusze Giełda Inwestycje Kredyty Lokaty Waluty
Nowe technologie separator
Audio-Wideo Fotografia Internet Komputery Oprogramowanie Telefony
Społeczeństwo separator
Konsument Podatki Praca i kariera Prawo Problemy społeczne Samorząd
Edukacja separator
Dziecko Nauka Szkolnictwo
Media separator
Internet Public Relations Reklama i marketing Telewizja, radio, prasa
Zdrowie i uroda separator
Choroby Kosmetyki Leczenie Leki i preparaty Medycyna Porady lekarza Profilaktyka Żywienie
Kultura separator
Film Literatura Muzyka Sztuka Teatr
Lifestyle separator
Dom i ogród Gwiazdy Kulinaria Moda Podróże Styl życia Wnętrza Zakupy
Opinie i komentarze separator
Bankowość Finanse Gospodarka Handel Marketing Materiał eksperta Nowe Technologie Podatki Praca i kariera

Platformy integracyjne połączone z zakupowymi zwiększają kontrole nad procesem zakupów i ograniczają koszty

Udostępnij na Facebook'uPolecamy Udostępnij na Twitter'zeTweetnij Udostępnij na LinkedIn'ie Udostępnij
fot. serwis agencyjny MondayNews (Marek Jackowski, wiceprezes Appgration Sp. z o.o.)

Integracja platformy zakupowej z systemami ERP wpływa na rozwój przedsiębiorstwa. Umożliwia automatyzację w tych obszarach, w których praca człowieka może być zastąpiona, ponieważ przestaje być opłacalna. To zmniejsza koszty i powoduje, że firma staje się bardziej efektywna.

Firmy pomijają kontrolę zakupową na 50 proc. pozycji zakupowych, ponieważ korzystają przeważnie ze standardowych pakietów informacyjnych. Tymczasem już teraz mają do dyspozycji platformy integracyjne, które ułatwiają współpracę pomiędzy systemami biznesowymi. Dzięki nim mają możliwość pełnej kontroli procesu zakupu i ograniczania kosztów.

- W logistyce jest 50 proc. ilościowo pozycji, które stanowią tylko 5 proc. obrotu, to jest tzw. masówka. Są one poza systemami informatycznymi, co sprawia, że nie ma nad nimi kontroli. Dzięki integracji możemy mieć stuprocentową kontrolę także nad zakupami, wyjaśnia Grzegorz Klimarczyk, prezes zarządu Open Nexus.

Polacy coraz bardziej będą się zadłużać. Najbardziej mogą zarobić na tym parabanki [ANALIZA EKSPERTÓW]

Eksperci rynkowi są zgodni, że w 2025 r. należy spodziewać się wzrostu zadłużenia Polaków. Głównie chodzi o osoby powyżej 30. roku życia. W efekcie zwiększy się liczba rodaków zwracających się w stronę parabanków.

Przedsiębiorstwa, które korzystają ze standardowych, biznesowych pakietów informatycznych i chcą wymienić informacje, muszą tym samym zastosować zwykłe metody integracji. Natomiast nowoczesna platforma integracyjna umożliwia łatwą i relatywnie tanią integrację z różnego rodzaju systemami, w tym ERP, oraz modelowanie sposobu komunikacji pomiędzy nimi. Jej zastosowanie zwiększa wydajność firmy.

Znani eksperci podsumowują. Wskazują sukcesy i porażki podatkowego 2024 roku [ANALIZA]

Znani eksperci nie mają żadnych złudzeń. Jak przekonują, miniony rok przyniósł niewiele zmian podatkowych dla firm. I jak dodają, właściwie wygląda na to, że 2024 rok pod względem podatków wyglądał dość leniwie.

- Platforma integracyjna posiada specjalny komponent pozwalający na modelowanie procesu integracyjnego. Dzięki niemu standardowe oprogramowanie komunikacji do wymiany danych może być zastosowane w różny sposób, w taki, który jest odpowiedni dla danej firmy i tylko dla niej przeznaczony, mówi Marek Jackowski, wiceprezes zarządu Appgration Sp. z o.o.

Połączenie platformy integracyjnej z platformami zakupowymi w przypadku wielu firm przyniosło efekty w postaci lepszej konkurencyjności na rynku. Z tym wiążą się również większe przychody i umacnianie pozycji w rankingu najlepszych firm lub przejście do grupy tych przedsiębiorstw, które odnoszą sukcesy. Korzyści są nie tylko po ich stronie, ale także konsumentów, którzy są finalnymi odbiorcami ich produktów czy usług.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał chroniony jest przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Materiał może być wykorzystany (w tym dalej publicznie udostępniany) wyłącznie przez zarejestrowanych Użytkowników serwisu, tj. dziennikarzy/media. Jakiekolwiek wykorzystywanie przez nieuprawnione osoby (poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami) jest zabronione.

NAJNOWSZE NEWSY

Przewiń do góry