×
Biznes i gospodarka separator
Budownictwo Energetyka Handel Infrastruktura Motoryzacja Nieruchomość Przemysł Rolnictwo Telekomunikacja Transport Turystyka Ubezpieczenia
Bankowość i finanse separator
Banki Fundusze Giełda Inwestycje Kredyty Lokaty Waluty
Nowe technologie separator
Audio-Wideo Fotografia Internet Komputery Oprogramowanie Telefony
Społeczeństwo separator
Konsument Podatki Praca i kariera Prawo Problemy społeczne Samorząd
Edukacja separator
Dziecko Nauka Szkolnictwo
Media separator
Internet Public Relations Reklama i marketing Telewizja, radio, prasa
Zdrowie i uroda separator
Choroby Kosmetyki Leczenie Leki i preparaty Medycyna Porady lekarza Profilaktyka Żywienie
Kultura separator
Film Literatura Muzyka Sztuka Teatr
Lifestyle separator
Dom i ogród Gwiazdy Kulinaria Moda Podróże Styl życia Wnętrza Zakupy
Opinie i komentarze separator
Bankowość Finanse Gospodarka Handel Marketing Materiał eksperta Nowe Technologie Podatki Praca i kariera

Ozonowanie krwi pomaga pacjentom cierpiącym na przewlekłe choroby. Wspomaga tradycyjne metody leczenia

Udostępnij na Facebook'uPolecamy Udostępnij na Twitter'zeTweetnij Udostępnij na LinkedIn'ie Udostępnij
fot. serwis agencyjny MondayNews (lek. Magdalena Osińska, Klinika Witaminowa)

Ozonoterapia przeżywa złote czasy jako skuteczna metoda wspomagania leczenia wielu chorób. Pomaga w przypadkach, w których konwencjonalne metody leczenia są niewystarczające. Najczęściej ma zastosowanie w chorobach autoimmunologicznych oraz w procesach przewlekłego zapalenia.

- Obecnie ozonoterapia ma szerokie zastosowanie w leczeniu takich chorób jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy trądzik. Wykazuje ona działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze, w ranach trudno gojących się i jest praktykowana dość powszechnie, mówi lek. Magdalena Osińska z warszawskiej Kliniki Witaminowej.

W 2023 roku kwota wstrzymanych zasiłków chorobowych poszła w górę o ponad 33 proc. r/r

Jak wynika z danych ZUS-u, w ub.r. przeprowadzono o ponad 7% więcej kontroli osób posiadających zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy niż w 2022 r. Z kolei o przeszło 21% wzrosła rdr. liczba wydanych zaświadczeń o skróceniu zasiłku chorobowego.

Ozon natlenia tkanki oraz ułatwia komórkowe procesy odnowy. Dlatego jest wykorzystywany w leczeniu owrzodzeń, ropnych zmian na skórze i odleżyn. Podany bezpośrednio do naczynia krwionośnego wspomaga walkę z niedokrwieniem serca, mózgu czy kończyn dolnych. Redukuje on toksyny w organizmie oraz tłuszcz, pobudzając jednocześnie system odpornościowy.

- Do przeciwwskazań do stosowania ozonoterapii należy kilka sytuacji. Wśród nich można wymienić przede wszystkim nadczynność tarczycy i źle kontrolowane nadciśnienie tętnicze, ale także ciążę oraz etap ostrego zawału mięśnia sercowego, dodaje Osińska.

[ANALIZA] Kolejny miesiąc z rzędu spada dynamika wzrostu cen w sklepach. Jednak trend może się odwrócić

Dynamika wzrostu cen nadal spada. Obecnie w sklepach jest już tylko o ponad 2% drożej niż rok temu. W czołówce najszybciej drożejących kategorii są dodatki spożywcze, chemia gospodarcza, słodycze i desery, a także środki higieny osobistej.

Od strony technicznej zabieg ozonoterapii polega na tym, że butelka soli fizjologicznej jest podłączana do aparatu, który z kolei ma podłączenie do butli z ozonem. Na zasadzie sprzężenia zwrotnego butelka soli fizjologicznej jest nasycana ozonem o zmiennym stężeniu (stężenie mieszaniny tlenowo-ozonowej jest stopniowo zwiększane) i przyłączana pacjentowi do naczynia krwionośnego. Ozon wędruje z ten sposób do każdej komórki.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał chroniony jest przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Materiał może być wykorzystany (w tym dalej publicznie udostępniany) wyłącznie przez zarejestrowanych Użytkowników serwisu, tj. dziennikarzy/media. Jakiekolwiek wykorzystywanie przez nieuprawnione osoby (poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami) jest zabronione.

NAJNOWSZE NEWSY

Przewiń do góry