Firma Cada Casa otrzymała prestiżową nagrodę od prezesa Krajowej Izby Gospodarczej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie innowacji w polskiej gospodarce w kategorii innowacyjnego rozwiązania. Została ona wręczona podczas VII Kongresu Innowacyjnej Gospodarki INNOVATICA.
Krajowa Izba Gospodarcza wyróżniła w konkursie Cada Casa Sp. z o.o. za rewolucyjne rozwiązanie na rynku budownictwa szkieletowego, a w szczególności dla rozwiązań pasywnych. Udział budownictwa drewnianego w Polsce wynosi zaledwie kilka procent, podczas gdy w Niemczech wynosi blisko 90. Dlatego tak ważne jest wsparcie innowacyjnych działań w tej branży. Nagroda Prezesa KIG jest dowodem na to, że indywidualni klienci nie powinni się obawiać nowych technologii bazujących na drewnie. Są one wydajniejsze, zdrowsze i szybsze w instalacji, a przy tym w pełni bezpieczne i nierzadko sporo tańsze.

Inflacja weszła do restauracji z szybkim jedzeniem i wypłoszyła klientów. Potwierdzają to wyniki badania. Od czerwca do końca sierpnia br. łącznie ww. restauracje straciły rdr. ponad 13% klientów i 14% wizyt.
- To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, które jest przykładem na to, że ciężka praca przynosi efekty i jest doceniana. Z pewnością przyczyni się ono do ugruntowania naszej pozycji na rynku oraz zwiększenia naszych kontaktów handlowych, także za granicą. Przyznanie go naszej firmie świadczy o tym, że jesteśmy wiarygodni i gotowi na kolejne nowe wyzwania, mówi Grzegorz Sperczyński z firmy Cada Casa.
Nagroda KIG na pewno pomoże spółce w negocjacjach nowych kontraktów zagranicznych, zwłaszcza w Niemczech, Algierii i we Włoszech. Cada Casa liczy również na współpracę z deweloperami na rynku krajowym. Będzie to szczególnie istotne w najbliższej przyszłości. Już w przyszłym roku w Polsce, zostaną bowiem wprowadzone zmiany w przepisach, które wymuszą na inwestorach stosowanie technologii pasywnych lub energooszczędnych. Wkrótce spółka będzie poszukiwać miejsca dla inwestycji na wyspecjalizowaną fabrykę oraz starać się będzie o uzyskanie dodatkowego finansowania ze środków krajowych lub unijnych, w szczególności w zakresie prac badawczo-rozwojowych oraz rozwoju samej infrastruktury wewnętrznej w firmie.

W pierwszej połowie br. wpływy z tzw. podatku Belki były o 28,7% większe niż w analogicznym okresie ub.r. A w porównaniu do pierwszego półrocza 2021 roku ostatnio nastąpił wzrost aż o 68,9%.
Materiał partnera zewnętrznego
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał chroniony jest przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Materiał może być wykorzystany (w tym dalej publicznie udostępniany) wyłącznie przez zarejestrowanych Użytkowników serwisu, tj. dziennikarzy/media. Jakiekolwiek wykorzystywanie przez nieuprawnione osoby (poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami) jest zabronione.