Firma Cada Casa otrzymała prestiżową nagrodę od prezesa Krajowej Izby Gospodarczej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie innowacji w polskiej gospodarce w kategorii innowacyjnego rozwiązania. Została ona wręczona podczas VII Kongresu Innowacyjnej Gospodarki INNOVATICA.
Krajowa Izba Gospodarcza wyróżniła w konkursie Cada Casa Sp. z o.o. za rewolucyjne rozwiązanie na rynku budownictwa szkieletowego, a w szczególności dla rozwiązań pasywnych. Udział budownictwa drewnianego w Polsce wynosi zaledwie kilka procent, podczas gdy w Niemczech wynosi blisko 90. Dlatego tak ważne jest wsparcie innowacyjnych działań w tej branży. Nagroda Prezesa KIG jest dowodem na to, że indywidualni klienci nie powinni się obawiać nowych technologii bazujących na drewnie. Są one wydajniejsze, zdrowsze i szybsze w instalacji, a przy tym w pełni bezpieczne i nierzadko sporo tańsze.
Eksperci rynkowi prognozują, że przed świętami Bożego Narodzenia ceny detaliczne w sklepach będą stabilne. Jednak w dłuższej perspektywie geopolityka może to wyraźnie zmienić. Wiele będzie zależeć od relacji Europy z Donaldem Trumpem.
- To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, które jest przykładem na to, że ciężka praca przynosi efekty i jest doceniana. Z pewnością przyczyni się ono do ugruntowania naszej pozycji na rynku oraz zwiększenia naszych kontaktów handlowych, także za granicą. Przyznanie go naszej firmie świadczy o tym, że jesteśmy wiarygodni i gotowi na kolejne nowe wyzwania, mówi Grzegorz Sperczyński z firmy Cada Casa.
Nagroda KIG na pewno pomoże spółce w negocjacjach nowych kontraktów zagranicznych, zwłaszcza w Niemczech, Algierii i we Włoszech. Cada Casa liczy również na współpracę z deweloperami na rynku krajowym. Będzie to szczególnie istotne w najbliższej przyszłości. Już w przyszłym roku w Polsce, zostaną bowiem wprowadzone zmiany w przepisach, które wymuszą na inwestorach stosowanie technologii pasywnych lub energooszczędnych. Wkrótce spółka będzie poszukiwać miejsca dla inwestycji na wyspecjalizowaną fabrykę oraz starać się będzie o uzyskanie dodatkowego finansowania ze środków krajowych lub unijnych, w szczególności w zakresie prac badawczo-rozwojowych oraz rozwoju samej infrastruktury wewnętrznej w firmie.
Od stycznia do sierpnia 2024 r. nałożono więcej grzywien za uchylanie się od obowiązku szczepień ochronnych niż w całym 2023 r. Jednak Państwowa Inspekcja Sanitarna chce zmniejszenia dolegliwości kar dla rodziców. Za to postuluje, żeby szerzej postawić na edukację społeczeństwa.
Materiał partnera zewnętrznego
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał chroniony jest przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Materiał może być wykorzystany (w tym dalej publicznie udostępniany) wyłącznie przez zarejestrowanych Użytkowników serwisu, tj. dziennikarzy/media. Jakiekolwiek wykorzystywanie przez nieuprawnione osoby (poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami) jest zabronione.