×
Biznes i gospodarka separator
Budownictwo Energetyka Handel Infrastruktura Motoryzacja Nieruchomość Przemysł Rolnictwo Telekomunikacja Transport Turystyka Ubezpieczenia
Bankowość i finanse separator
Banki Fundusze Giełda Inwestycje Kredyty Lokaty Waluty
Nowe technologie separator
Audio-Wideo Fotografia Internet Komputery Oprogramowanie Telefony
Społeczeństwo separator
Konsument Podatki Praca i kariera Prawo Problemy społeczne Samorząd
Edukacja separator
Dziecko Nauka Szkolnictwo
Media separator
Internet Public Relations Reklama i marketing Telewizja, radio, prasa
Zdrowie i uroda separator
Choroby Kosmetyki Leczenie Leki i preparaty Medycyna Porady lekarza Profilaktyka Żywienie
Kultura separator
Film Literatura Muzyka Sztuka Teatr
Lifestyle separator
Dom i ogród Gwiazdy Kulinaria Moda Podróże Styl życia Wnętrza Zakupy
Opinie i komentarze separator
Bankowość Finanse Gospodarka Handel Marketing Materiał eksperta Nowe Technologie Podatki Praca i kariera

Dziurawiec skutecznym antidotum na różnego rodzaju choroby, w tym na depresję

Udostępnij na Facebook'uPolecamy Udostępnij na Twitter'zeTweetnij Udostępnij na LinkedIn'ie Udostępnij
fot. serwis agencyjny MondayNews (Andrzej Skarżyński, certyfikowany zielarz)

Niezwykłe ziele, jakim jest dziurawiec, leczy niemal wszystkie schorzenia. Dzieje się tak za sprawą hiperycyny, która się w nim znajduje. Powinny z niego korzystać między innymi osoby chorujące na nowotwór i inne ciężkie choroby. Niweluje ono również stany depresyjne.

Już w czasach starożytnych dziurawiec był uważany za czarodziejskie ziele. Do jego zwolenników należał Paracelsus, który je stosował podczas leczenia wielu chorób. Zawiera on składnik o zdrowotnych właściwościach - hiperycynę. Po roztarciu kwiatu dziurawca pojawia się charakterystyczny, czerwony, lepki sok. Dziurawiec działa bardzo dobrze na cały układ trawienny, wątrobę, woreczek żółciowy, ale także płuca. Zmniejsza m.in. kwasowość organizmu. Elektrony przepychane energią fotonów w limfie powodują, że w naszym organizmie jest więcej wolnych elektronów, dzięki czemu zmniejsza się ilość tzw. wolnych rodników, bardzo groźnych w przypadku chorób nowotworowych.

- Hiperycyna powoduje, że do naszego organizmu wnika dużo więcej promieni słonecznych niż normalnie. Wnikają one przez skórę, a przede wszystkim przez źrenicę oka, które dziurawiec rozszerza. Dziurawiec jest zatem ziołem fotodynamicznym, wyjaśnia Andrzej Skarżyński, certyfikowany zielarz i znawca suplementów diety.

[Dane MS] W sądach zapada coraz mniej wyroków na alimenciarzy. Spadek rok do roku jest na poziomie ponad 10 proc.

W 2024 roku 26,4 tys. osób zostało skazanych za niepłacenie alimentów. Oznacza to spadek w ujęciu rocznym o 10,3%. Eksperci z dużą ostrożnością odnoszą się do tych danych. Twierdzą, że nie ma co się cieszyć, ponieważ skala problemu wcale się nie zmniejsza.

Ziele rośnie w lasach, na ich obrzeżach, na łąkach, a nawet w naszym ogrodzie, z czego zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy. Ma ono około 60 cm wysokości, posiada małe listki z dziureczkami, a kwiat jest żółty. Najlepiej jest z niego przyrządzić własną nalewkę. Wskazane jest zażywanie dziurawca zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, ponieważ wzmacnia odporność. Warto jednak wziąć pod uwagę, że stosując go, należy rozważnie się opalać i nie przedawkować promieni słonecznych.

- Dziurawca możemy zakupić w każdym sklepie zielarsko-medycznym w formie herbatki ziołowej, czy soku z dziurawca. Wchodzi on w skład większości preparatów, które mają wpływ na układ trawienny i oddechowy, dodaje Skarżyński.

Dziurawiec działa przeciwdepresyjnie. Promieniowanie słoneczne, czyli fotony, mają wpływ na reakcję mózgu. Jeżeli jest ich za mało, to synapsy mózgowe u niektórych ludzi działają słabiej. Jest on dostępny w niektórych suplementach diety antydepresyjnej. Nie należy go lekceważyć jako składnika, gdyż może nam pomóc w tej chorobie.

[OPINIE] Znani ekonomiści uspokajają. Ukraińska ustawa mobilizacyjna nie pogrąży naszego rynku pracy

Ukraińska ustawa mobilizacyjna nie wpłynie znacząco na sytuację na naszym rynku pracy. Co prawda Polskę może opuścić część z nich, ale nie będzie to zbyt duży odpływ. Do tego eksperci uspokajają, że nawet gdyby Ukraińcy masowo opuszczali nasz kraj, to i tak sobie z tym poradzimy.

- Stan depresyjny to jest spowolnienie działania wszystkich narządów organizmu, którymi steruje nasz mózg. Dlatego dziurawiec dzięki dodaniu fotonów, poprzez skórę i tęczówkę oka, powoduje, że często możemy pozbyć się takiego stanu, tłumaczy Andrzej Skarżyński.

Zważywszy, że ziele jest łatwo dostępne i ma tak duży, zdrowotny wpływ na nasz organizm, warto skorzystać z jego właściwości. Na rynku dostępne są również polskie produkty, zatem nie ma konieczności zakupu wyłącznie towarów eksportowanych. Najważniejsze jest zdrowie, a dziurawiec może pomóc dłużej utrzymać dobrą kondycję i zdrowie lub po prostu wyleczyć z pewnych schorzeń.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał chroniony jest przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Materiał może być wykorzystany (w tym dalej publicznie udostępniany) wyłącznie przez zarejestrowanych Użytkowników serwisu, tj. dziennikarzy/media. Jakiekolwiek wykorzystywanie przez nieuprawnione osoby (poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami) jest zabronione.

NAJNOWSZE NEWSY

Przewiń do góry