15 lipiec 2020
 
Zapomniałeś hasła?  Kliknij tutaj
Zespół MondayNews, 14 stycznia 2020 | 05:47
Masz ciekawego newsa? Napisz do wydawcy

Mobile Institute: Już 16 stycznia br. w Warszawie odbędzie się premiera raportu Green Generation

Mobile Institute: Już 16 stycznia br. w Warszawie odbędzie się premiera raportu Green Generation
Projekt został zainicjowany przez Mobile Institute, a dołączyło do niego ponad 40 marek i ekspertów z różnych branż (Fot. serwis agencyjny MondayNews)

Korzystając z tej wyjątkowej okazji, jaką jest początek Nowego Roku, pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia spełnienia oraz wielu sukcesów zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Jednocześnie, początek 2020 roku i pożary w Australii przypomniały nam, że nie jesteśmy niestety w stanie zacząć wszystkiego od 1 stycznia z czystą kartą. Musimy odnieść się do tego, co wydarzyło się w poprzednim roku, czego dokonaliśmy, a czego zaniechaliśmy jako mieszkańcy globu i jakie spowodowaliśmy szkody dla środowiska. Chcemy, aby ten rok był lepszy! Pragniemy, aby stał się rokiem wspólnego działania na rzecz poprawy stanu środowiska i zmiany postaw w Polsce na bardziej ekologiczne. Bardzo ciężko byłoby to osiągnąć bez rzetelnych informacji i danych. Właśnie dlatego już na 16 stycznia br. zaplanowaliśmy premierę raportu Green Generation, na którą serdecznie zapraszamy.

Podczas wydarzenia zaprezentujemy wnioski z badania ponad 2000 internautów i 100 menedżerów oraz wyniki testów wiedzy polskich konsumentów o stanie środowiska i segregowaniu śmieci.

Poza prezentacją wyników z Polski, z myślą o naszych gościach przygotowaliśmy panel dyskusyjny dotyczący regulacji prawnych w obszarze ekologii, który poprowadzi dr Katarzyna Barańska – radca prawny z PwC Legal, a udział w nim wezmą m.in.: Blanka Chmurzyńska-Brown – Dyrektor Generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, Witold Chomiczewski – Partner w Kancelarii Lubasz i Wspólnicy, Pełnomocnik ds. legislacji w Izbie Gospodarki Elektronicznej oraz Bartosz Dziepak – Prezes Zarządu E.Pack Sp. z o.o.

Zaplanowaliśmy także debatę biznesową odnośnie działań proekologicznych podejmowanych obecnie przez marki. Debatę poprowadzi Marta Polakow – CEO Tailor Made PR, a do udziału w niej zaprosiliśmy m.in. Edytę Krysiuk-Kowalczyk – dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju w Żywiec Zdrój, Patrycję Sass-Staniszewską – Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej, Darię Sulgustowską – Rzecznik Prasową i Kierownika ds. Komunikacji w CCC oraz Andrzeja Popławskiego – Head of InnogyGo.

Dlaczego chcemy, aby był(a) Pan(i) obecny/a podczas wydarzenia?

Katastrofa ekologiczna to nie mit. Dzieje się tu i teraz. Pragniemy, aby nasza inicjatywa Green Generation przysłużyła się do popularyzacji tematu ekologii w Polsce i zmotywowała nas wszystkich do działania. A miejsca do poprawy jest sporo. Jedynie 31% Polaków interesuje się obecnie stanem środowiska, a 53% uważa, że klimat na świecie się nie ociepla. Obszar Polski za zagrożony ekologicznie uznaje tylko 44% badanych. Wiedza o stanie środowiska jest bardzo mała. Co więcej, młode pokolenie, w którym upatruje się orędowników tematyki ekologicznej, wydaje się być znacznie mniej zainteresowane tym zagadnieniem niż starsze pokolenia. Z drugiej strony, Polacy zauważają już nieekologiczne praktyki w e-commerce i generalnie handlu, a część jest gotowa dopłacić za konieczne eko-zmiany i eko-rozwiązania.

Green Generation to inicjatywa pro bono. Projekt został zainicjowany przez Mobile Institute, a dołączyło do niego ponad 40 marek i ekspertów z różnych branż, którzy podejmują działania na rzecz minimalizacji wpływu biznesu na środowisko i podzielili się swoim doświadczeniem. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa wesprze te działania, zainicjuje eko-dyskusję, a jeszcze lepiej eko-dialog i eko-współpracę.

To my jesteśmy pokoleniem Green i to jest nasz historyczny moment.
Zadziałajmy #wspólnienarzeczZiemi

Źródło: Mobile Institute
https://mobileinstitute.eu/green

ZOBACZ TAKŻE

Używamy plików cookies by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.