Autor: Redakcja, 29 sierpnia 2015 | 22:20

Polska szkoła FC Barcelony kolejny raz prowadzi nabór uzupełniający do swoich najważniejszych projektów

Polska szkoła FC Barcelony kolejny raz prowadzi nabór uzupełniający do swoich najważniejszych projektów

Foto: serwis agencyjny MondayNews.pl (Łukasz Gras)

  Aby pobrać materiał musisz być zalogowany.

Przepraszamy, ale ten materiał nie posiada pliku do udostępnienia.

 

5 września 2015 roku, w Centrum Piłkarskim przy ul. Fleminga 2 w Warszawie, odbędzie się nabór uzupełniający do FC Barcelona Escola Varsovia dla roczników 2004-2009 oraz do projektu Football First School FCB EV dla dzieci, które urodziły się w latach 2008-2012. Rejestracji można już dokonać na stronie szkoły.

Jeden z najlepszych klubów piłkarskich na świecie FC Barcelona posiada 12 akademii na świecie, w których rozwija i kształci młode talenty. Wśród nich znajduje się warszawska FCB Escola Varsovia, która jest jedną z najlepiej ocenianych szkół w całym projekcie hiszpańskiego klubu. Obecnie prowadzony jest nabór uzupełniający do szkoły w Warszawie.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, w przypadku selekcji kandydatów do FCB Escola Varsovia, zostanie przeprowadzony specjalny test. Będzie on polegał na sprawdzeniu ich techniki, koordynacji, prowadzenia piłki, motoryki i ogólnej sprawności. Umożliwi on weryfikację poziomu zaawansowania dzieci w zakresie podstawowych umiejętności piłkarskich. Natomiast osoby chętne do nauki w Football First School odbędą dwa próbne treningi, które pozwolą im podjąć ostateczną decyzję, czy w dalszym ciągu chcą uczestniczyć w całym projekcie.

Osoby zainteresowane wzięciem w udziału w naborze uzupełniającym do FCB Escola Varsovia i Football First School, po wypełnieniu stosownego formularza na stronie szkoły fcbescola.pl, otrzymają dokładny harmonogram. Będzie on zawierał informacje o godzinach testów i treningach.

– Udział w obu projektach to prawdziwa przygoda dla młodych fanów piłki nożnej, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów. Nasze drużyny biorą udział w znaczących turniejach zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Jednocześnie staramy się uczyć naszych podopiecznych pozytywnych nawyków z zakresu odżywiania, higieny, kultury osobistej. Angażujemy ich także w działania prospołeczne, mówi Marek Kubisiak, dyrektor projektu Football First School – FCB Escola Varsovia.

FCB Escola Varsovia to największa szkoła piłkarska w Polsce. Jej celem jest promowanie wartości integracyjnych, edukacyjnych i kulturalnych, a także szkolenie, zainteresowanie aktywnością fizyczną, nauka szacunku wobec rywali i idei fair play. Szkoleniem około ośmiuset zawodników zajmuje się ponad czterdziestu wysoko wykwalifikowanych trenerów. Zawodnicy trenują według filozofii FC Barcelony pod okiem polskich oraz hiszpańskich trenerów. Treningi dla młodych piłkarzy FCB Escola Varsovia odbywają się na Bemowie, Pradze, Tarchominie i Ursynowie, a dla Football First School dodatkowo na Wilanowie, Wawrze oraz we Włochach.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on LinkedIn0

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał chroniony jest przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Materiał może być wykorzystany (w tym dalej publicznie udostępniany) wyłącznie przez zarejestrowanych użytkowników serwisu tj. dziennikarzy/media. Jakiekolwiek wykorzystywanie przez nieuprawione osoby (poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami) jest zabronione.

Tagi

Menu